[dss_masonry_gallery images=”2411,2412,2413,2414,2415,2416,2417,2418″ _builder_version=”4.14.7″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/dss_masonry_gallery]

Miejsce

POLSKA

Jura Krakowsko-Częstochowska

Transport  Autokar
Termin   do uzgodnienia
Cena

od 130 zł/os

Print Friendly, PDF & Email

Trasa:   OLSZTYN – MIRÓW – BOBOLICE – OGRODZIENIEC

PROPONOWANY PROGRAM

Wyjazd ok 7.00. Przejazd do:

  • Olsztyna Ruiny jednego z największych i najstarszych Orlich Gniazd położone na skalistym wzniesieniu dominującym nad położonym u jego stóp miasteczkiem. Zamek o bardzo ciekawych założeniach obronnych i bogatej także w dość krwawe epizody historii. Okolice Olsztyna warte są poznania również ze względu na środowisko przyrodnicze i walory krajobrazowe. Zachował się tu zespół niezalesionych, porośniętych aromatycznymi murawami kserotermicznymi skalistych wzniesień, oraz zalesiony rezerwat Sokole Góry z licznymi jaskiniami krasowymi. U stóp zamku rozpoczyna się geologiczna ścieżka edukacyjna, na której możemy zapoznać się z przeszłością i budową geologiczną Jury Polskiej, lub możemy zwiedzić naturalną Jaskinie Olsztyńską położoną na terenie rezerwatu Sokole Góry
  • Grzęda Mirowska (Mirów, Bobolice)  2km wał skalny, na którego krańcach zlokalizowano bliźniacze zamki Mirów i Bobolice. Wg legendy w odległej przeszłości władali nimi dwaj bracia, których poróżniła miłość do kobiety, a że historia lubi się powtarzać obecnie zamki również należą do braci Laseckich, przywracających ruiny do świetności. Przechodząc przez Czarcią Bramę będziemy podziwiać bryłę odbudowanego zamku Bobolice, Mirów dalej pozostaje w formie trwałej ruiny. Podczas spaceru Grzędą zajrzymy do Jaskini Stajnia gdzie niedawno podczas prac archeologicznych znaleziono szczątki neandertalczyków.
  • Zamek Ogrodzieniec z Górą Birów Największe Orle Gniazdo zabezpieczone w formie trwałej ruin i przystosowane do ruchu turystycznego (w 2014r. oddano nową trasę turystyczną), dzięki czemu możemy dotrzeć do większości zakamarków obiektu.
    Podczas zwiedzania przewodnik opowie o kolejnych etapach rozbudowy od małego zameczku obronnego aż po rezydencją nazywaną Małym Wawelem, oraz oczywiście o życiu codziennym zarówno właścicieli obiektu jak i załogi wojskowej, czy prostej służby. W obrębie zamku znajduje się muzeum zamkowe ze stałą ekspozycją, wystawy tematyczne, oraz sala tortur.
    Na wzgórzu po drugiej stronie doliny zrekonstruowano wczesnośredniowieczny Gród Birów, spacer przez Suchy Połeć (pkt widokowy, bunkry z IIWŚ, średniowieczne kurhany) na G. Birów.

grupę.

WYŻYWIENIE

Grupa może dodatkowo zamówić obiad – jedno lub 2 daniowy

TRANSPORT

Autokar turystyczny w zależności od liczby uuczestników. Wycieczka może być realizowana już od 10 uczestników

UBEZPIECZENIE

Grupa jest ubezpieczona w Towarzystwie uUbezpieczeniowym SIGNAL IDUNA

NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków

ŚWIADCZENIA

W cenie imprezy są zawarte koszty: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, lokalni przewodnicy
Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów

Rezerwuj ofertę

12 + 12 =