Miejsce

POLSKA

Chęciny-Oblęgorek

Transport  Autokar
Termin   do uzgodnienia
Cena

od 130 zł/os

Print Friendly, PDF & Email

– Trasa:   DĄB „BARTEK „- CHĘCINY – TOKARNIA – OBLĘGOREK

PROPONOWANY PROGRAM

Wyjazd z miejsca wyznaczonego przez grupę w godzinach porannych.
Przejazd i zwiedzanie:

  • Dąb „Bartek” – legendarny dąb szypułkowy zwany „Bartkiem” jest najpopularniejszym drzewem w Polsce. Należy do trójki najstarszych polskich dębów, a wcześniejsze uszkodzenia i pustka w środku mogą sugerować, że jest najbardziej sędziwy. W latach międzywojennych uchodził za najokazalszy i najcenniejszy zabytek przyrody naszego kraju.
  • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – mieści się w pałacyku stojącym w parku z końca XIX w. ofiarowanym w 1900 r. polskiemu nobliście. We wnętrzach zgromadzono eksponaty związane z życiem pisarza, jego dorobkiem oraz epoką w której tworzył. Wśród zbiorów jest m.in. list jego matki oraz dary przekazywane Sienkiewiczowi przez społeczeństwo.
  • Zamek w Chęcinach – został wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m n p m), na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwsze wzmianki na jego temat sięgają 1306 r. Twierdza była jednym z miejsc koncentracji wojsk polskich udających się na wojnę z Krzyżakami. Zamek ma wydłużony kształt i przypomina łódź, która osiadła na mieliźnie. Składa się z dwóch części: górnego zamku z dwoma wieżami oraz dolnego zamku z wieżą kwadratową. Całość jest otoczona murem.
  • Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – znajduje się kilka kilometrów od Chęcin. Na 65 ha urządzono tu jeden z największych skansenów Polsce. Są tu drewniane chałupy, zagrody kryte strzechą, jest stara organistówka i szlachecki dworek. Skansen dzieli się na kilka sektorów: świętokrzyski, wyżynny, lessowy oraz budownictwa małomiasteczkowego. Uwagę zwraca potężny samotny wiatrak z początku XX w., który został przeniesiony do Tokarni z pobliskiego Grzmucina.

Powrót do miejsca wyznaczonego przez grupę.

 

 

WYŻYWIENIE

Grupa może dodatkowo zamówić obiad – jedno lub 2 daniowy

TRANSPORT

Autokar turystyczny w zależności od liczby uuczestników. Wycieczka może być realizowana już od 10 uczestników

UBEZPIECZENIE

Grupa jest ubezpieczona w Towarzystwie uUbezpieczeniowym SIGNAL IDUNA

NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków

ŚWIADCZENIA

W cenie imprezy są zawarte koszty: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, lokalni przewodnicy
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

Rezerwuj ofertę

4 + 13 =