HIT  2024   –  18 dni 
Jedyna taka impreza w Polsce

Tylko z nami ZWIEDZISZ EUROPĘ

0

Miejsce

PORTUGALIA
HISZPANIA
FRANCJA

Lizbona-Paryż-Madryt

Transport  Autokar
Termin 20.07-06.08.2024
Cena

5500 zł + 180 Eur

Print Friendly, PDF & Email

TRASA:  Paryż – Madryt – Toledo –  Lizbona – Nazare – Alcobaca – Obidos– Barcelona

P R O G R A M

1 dzień –  Wyjazd ok 13.00, przejazd do Paryża
2 dzień –  Paryż – Park Asterix (9 godzin) , ciepły posiłek,  Wieża Eiffle, rejs po Sekwanie, zakwaterowanie, nocleg
3 dzień –  śniadanie, zwiedzanie Paryża, przejazd do Madrytu.               
4 dzień –  śniadanie – Madryt spacer po starym mieście w okolicach egipskiej świątyni Debod z II wieku p.n.e., Parku Sabatiniego, Plaza de Oriente z operą, Katedry oraz wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę i nazwali ją Mayrit. Dalej w strone dawnego placu miejskiego Plaza de la Villa  i do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Plac przy Paseo del Prado zwany również pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi dwa największe muzea: Muzeum Prado i Muzeum Sztuki Współczesne Reina Sofia. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, gdzie znajduje się najstarsze drzewo w Madrycie oraz pałace: Kryształowy i Velazquez. Następnie udamy się w stronę placu i fontanny Bogini Cibeles (ulubionego miejsca kibiców klubu piłkarskiego Real Madrid), Ratusza Madrytu oraz bramy Puerta de Alcala. Następnie zobaczymy calle Alcala i Gran Via i przejdziemy do autokary, który zawiezie nas pod stadion Santaigo Bernabeu. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
–  śniadanie, zwiedzanie –  Toledo dawnej stolicy Hiszpanii. Toledo zostało wybrane na stolicę już za panowania Wizygotów na Półwyspie Iberyjskim w VI wieku. Miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska. W programie zwiedzania: panorama Toledo (objazd autokarem starówki położonej w zakolu rzeki Tajo), zwiedzanie term rzymskich, typowego patia toledańskiego, Muzeum El Greco i Synagogi Tranzytu połączonej z Muzeum Żydów Sefardyjskich (wstęp 5 Euro za bilet łączony, każde z muzeów z osobna 3 Euro). Poza tym z zewnątrz zobaczymy bramę Puerta de Bisagra, mosty św. Marcina i Alcantara, kościół i klasztor San Juan de los Reyes, Pałac Biskupi, ratusz, dawną dzielnicę żydowską, kościoły San Roman, San Ildefonso i San Tome. Przejazd do Portugalii – zakwaterowanie

6 – 13 dzień –  realizacja programu rekreacyjno-turystycznego,
-Lizbona to najbardziej wysuniętą na zachód stolica kontynentalnej Europy. Miasto liczy około 600 tys. mieszkańców, ale cała aglomeracja to ponad 2,5 miliona mieszkańców. Czyni ją to największym miastem Portugalii. Jednak miastem przyjaznym turystom. Leży na prawym brzegu estuarium Tagu, około 15 km od Oceanu Atlantyckiego. Dzielnica Alfama w Lizbonie to ikona stolicy Portugalii, jedna z największych atrakcji turystycznych Lizbony, jak i całej Portugalii.  Pisze o Alfamie każdy przewodnik z napisem Lizbona na okładce. Jest to swoiste nagromadzenie ważnych i ciekawych zabytków, kościołów, miejsc, a to wszystko wśród labiryntu wąskich i stromych uliczek z muzyką fado w tle i kieliszkiem zielonego wina. Alfama to wreszcie miejsce, gdzie tradycja Lizbony sprzed lat zachowała się w najczystszej formie. obiadokolacja, przejazd nad ocean (ok 10 minut) ew. kąpiel, powrót do obiektu, nocleg
Fatima (port. Fátima) – miasto w Portugalii, leżące w centrum kraju. Sanktuarium fatimskie jest celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego – Obidos – Mafra – jest znana głównie z barokowego zespołu pałacowo-klasztornego (Pałac w Mafrze), wybudowanego za panowania Jana V. Historia powstania i budowy kościoła i klasztoru w Mafrze jest kanwą powieści Baltazar i Blimunda, napisanej przez portugalskiego laureata Nagrody Nobla Jose SaramagoAlcobaca to miasto jak wiele innych w Portugalii, jest jednak jeden zabytek, który ściąga tu masę turystów. Najważniejszym bowiem obiektem jest imponujące opactwo Santa Maria de Alcobaça, zbudowane przez zakon Cystersów.  Powrót, obiadokolacja,  nocleg
13 dzień –  wykwaterowanie, wyjazd ok 12.00. Przejazd do Hotelu w okolicach Lloret de Mar

14 dzień – śniadanie, zakwaterowanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg
15 dzień śniadanie , przejazd do Barcelony.  Stadion, Park Guell, Sagrada Familia, La Rambla, powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg

16 dzień śniadanie, przejazd w okolice Paryża – nocleg, obiadokolacja
17 dzień – Śniadanie, Park Asterix, obiadokolacja, wyjazd w kierunku Polski

18 dzień – śniadanie, przyjazd do Łodzi ok 14.00

ZAKWATEROWANIE

2 nocleg w okolicach Paryża
1 nocleg w okolicach Madrytu
2 nocleg w okolicach Lloret de Mar7
7 noclegów w Portugalii
Hotele, pensjonaty, pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami

WYŻYWIENIE

16 śniadań
16 obiadokolacji

 

 

TRANSPORT

Autokar LUX z WC, klimatyzacją, dvd/video.  Wyjazdy potwierdzone: z  Katowic + 0 zł, Gliwic + 70 zł, Żor + 50 zł,  Łodzi +0 zł, Warszawy + 180 zł, Piotrkowa Tryb. + 0 zł, Częstochowy + 0 zł. Wyjazdy do potwierdzenia (min. 4 uczestników): z Lublina + 200 zł, Gdańska + 250 zł, Krakowa + 150 zł, Radomia + 200 zł, Bielska-Białej + 70 zł, Cieszyna + 70 zł, Torunia + 150 zł, Poznania + 250 zł, Wrocławia + 250 zł, Opola +200 zł, Rzeszowa + 250 zł,  Kielc + 180 zł, Białegostoku + 250 zł, Szczecina + 250 zł. Na odcinkach krajowych przejazdy mogą być realizowane również busem, Flix Busem, samochodem lub PKP – miejsca rezerwowane.

UBEZPIECZENIE

NNW (15 000 zł),  KL (20000 Euro) + bagaż (1000 zł) Signal Iduna Polska

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy Signal Iduna Polska – 60 zł/os- wariant standard lub 110 zł/os – wariant rozszerzony o COVID-19 i kwarantannę *

*  Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 i kwarantanny stanowią odrębny produkt w postaci polisy zawartej z Ubezpieczycielem w ramach umowy generalnej Harctur Sp. z o.o. i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji przez klienta z wyjazdu lub odwołania turnusu przez organizatora. Ponadto w przypadku ubezpieczenia od kosztów rezygnacji rozszerzonego o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 i kwarantanny włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu: Epidemii Choroby Zakaźnej (1) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, Pandemii (2) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami w sytuacji nagłego zachorowania potwierdzonego diagnozą medyczną,  śmierci, obowiązkowej kwarantanny, izolacji, odmowy wpuszczenia na pokład samolotu / autokaru Ubezpieczonego lub współuczestnika podróży.

 

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, kierownika  i opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 20000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN) i podatek VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł, składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł.

 

Cena podstawowa nie obejmuje: dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – Signal Iduna + 120 zł  – wariant standard; + 240 zł – wariant rozszerzony o COVID-19 i kwarantannę,

WAŻNE INFORMACJE

Uwagi:

Wychowawcy w autokarze pobierają 20 euro/osoba kaucji zwrotnej obejmującej ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.

Uczestnicy powinni posiadać wypełnioną kartę kwalifikacyjną, paszport lub dowód osobisty, strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania z filtrem.

Proponowane kieszonkowe : ok. 150 Euro + wycieczki i atrakcje fakultatywne. Obowiązki pilota pełni kierownik.

 

TRYB COVID-19 (obowiązuje do odwołania):

  • Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
  • Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w maseczki na nos i usta do użycia podczas imprezy.
  • Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
  • Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez GIS, MZ i MEN.
  • Do wyjazdu na obóz może być wymagany ważny Europejski Certyfikat COVID-19 (osoby zaczepione lub ozdrowieńcy) lub / i dodatkowe testy na COVID-19 wykonane przed wyjazdem.

 

BON TURYSTYCZNY 500+

Rezerwując tę imprezę niestety nie masz możliwości realizacji BONU TURYSTYCZNEGO.

Sprawdzone miejsce, dobrze dobrana i doświadczona kadra, wyjątkowa atmosfera i gwarantowana pogoda.

Rezerwuj ofertę

Termin rezerwacji:

7 + 1 =