Miejsce

POLSKA

Toruń

Transport  Autokar
Termin   do uzgodnienia
Cena

od 130 zł/os

Print Friendly, PDF & Email

Trasa:   TORUŃ

PROPONOWANY PROGRAM

Wyjazd  ok godz 7.00

Przejazd do Torunia:  zwiedzamy Planetarium im Władysława Dziewulskiego

  • planetarium – podczas prezentacji na sztucznym niebie, można oglądać układ wszystkich 6 tys. widocznych gołym okiem gwiazd, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca

 Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem.

  • Stary Rynek – wytyczony na planie prostokąta jest najstarszą częścią miasta, a jego układ nie zmienił się od 700 lat. Około 1250 r. zaczęto na nim budować pierwsze ceglane domy.
  • Ratusz – powstał w XIV w. i pełnił wiele funkcji, ale przede wszystkim był siedzibą władz miasta i rezydencją odwiedzających Toruń królów.
  • Dom Kopernika – jest nie tylko domniemanym miejscem narodzin wielkiego astronoma, ale również najznamienitszym przykładem miejskiej architektury gotyckiej. Dom zakupił w 1464 r. jego ojciec również Mikołaj.
  • Krzywa Wieża – czyli baszta strażnicza będąca częścią dawnych murów obronnych, to jedna z największych osobliwości miasta. Nie wiadomo dokładnie kiedy zaczęła się przechylać. Dziś odchylenie od pionu wynosi 1,40 m.
  • Ruiny zamku krzyżackiego – ogrodzone niegdyś fosą i podwójnym murem, były w istocie osobnym miastem. Krzyżacy mieli tu młyny, piekarnie i stawy rybne. Zdobycie zamku przez toruńskich mieszczan dało początek powstaniu w Prusach i wojnie trzydziestoletniej. Po kilkugodzinnym oblężeniu twierdzę zdobyto i spalon
  • Piernikowe Warsztaty: ie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować pierników – warto także uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu… Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, zamknąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu…. .W Pirtnikarni w magiczny sposób przeniesiecie się do XVI     Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabędziecie historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed 500 lat.  Oczywiście każdy zabiera swoje upieczone pierniki.

Żegnamy Toruń, Ok. godz 21.00 powrót do miejsca wyznaczonego przez grupę.

WYŻYWIENIE

Grupa może dodatkowo zamówić obiad – jedno lub 2 daniowy

TRANSPORT

Autokar turystyczny w zależności od liczby uuczestników. Wycieczka może być realizowana już od 10 uczestników

UBEZPIECZENIE

Grupa jest ubezpieczona w Towarzystwie uUbezpieczeniowym SIGNAL IDUNA

NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków

ŚWIADCZENIA

W cenie imprezy są zawarte koszty: transport, ubezpieczenie, opieka pilota, lokalni przewodnicy

Cena nie zawiera :wstępów do zwiedzanych obiektów

Rezerwuj ofertę

12 + 2 =